Energie během návštěvy Tata Pedro v ČR: 1 Eb / E‘ — Trecena cesty

1 Eb / E‘ — Trecena (vlna) cesty

Eb, nebo E’ v K’iche’ Maya, představuje cestu B’e SAQ, nebo-li duchovní cestu, kterou putujeme během našeho pátrání po seberealizaci a naplnění vlastního života. Toto je cesta osudu, cesta, kterou jdeme, abychom se posunuli, objevili a rozvinuli naši osobnost a její budoucí otisk. Je to také aktivita a dynamika cestování, která nás posunuje vstříc našemu horizontu, našim životním cílům. Je to spojení mezi lidmi, místy, rozměry a světy. V tomto duchu Eb představuje schodiště mezi třemi světy – nebesy, zemí a Xib’alb’a, neboli podsvětí. Také symbolizuje poděkování a vděčnost, modlitbu a požehnání. Eb je patronem cestujících, ochránce obchodníků a nagual všech cest a průvodců.

Eb je Saq B’e – ve smyslu hmoty je Bílou cestou, která spojuje mayské chrámy a obřadní centra, a v duchovním smyslu je posvátnou cestou, která nás pohání vpřed během naší seberealizace a hledání vlastního životního naplnění. Jedná se o říši hledajícího, který se již nemůže vrátit zpět, jakmile uvidí pravdu, a to i přes snahy zapomenout, a který je touto zkušenosti navždy proměněn. Je to poutník, který se musí nejprve ztratit, aby našel sám sebe. Který je ochoten otevřít svou samotnou duši k objevování a zkoumání, aby se mohl opět těšit z nových a úžasných věcí stejně jako male dítě. A jak se ustavičně kroutí cesta našeho života, bílá cesta nás propojuje s naši vlastní minulostí a budoucností a vždy se navrací do centra naši duše.

Stezky, kterými putujeme, se vyvíjí a mění na základě naší zkušeností a času, zrychlují do závratných rychlostí a zpomalují do hlubokého ticha, rozdělují se do milionů pramínků existence a spojují se opět do hustého zářivého svazku, který nás provází naší cestou. Cestujeme uvnitř a časem, přecházejíc z jedné životní etapy do další, přijímající energii každého jednoho do naši duše. Putujeme fyzicky, dnes více než kdy jindy v historii našeho druhu, a inkarnujeme stres několika kultur, časových pásem a vzdálenosti. Putujeme emocionálně, naše psychika roste a rozvíjejí se, jak poznáváme nové lidi. Vytváříme nové vazby a uvolňujeme ty, kterých se již nepřejeme držet. Putujeme mentálně, někteří z nás do nekonečna zkoumají nové hranice dovedností, inovací a znalostí. Jiní jsou spokojeni s rutinou a pohodlím domova. A konečně cestujeme duchovně, zahrnující hloubky a vzdálenosti mnohem větší, než si naše fyzické tělo dokáže představit, a skrze dimenze, které umí obsáhnout snad jen naše vyšší já.

Podstata Eb není jen o putování po cestě, jako spíše o tom, abychom se sami stali cestou. … Jsme všichni úžasně rozdílné, jedinečné, živé bytosti, a tak budeme všichni prožívat energie proudící do této treceny velmi individuálně. Jak jinak,… protože zde nejsou žádné dvě Saq B’e stejné.

Text přeložen z www stránek: www.maya-portal.net

Leave a Reply