O Tata Pedro Cruz a Nan Shumantla Fenix

Tata Pedro Cruz

Tata Pedro Cruz

Tata Pedro Cruz je tradiční mayský Ajq’ij a strážce času (kalendáře), a jedním z vedoucích členů Rady mayských starších jezera Atitlán. Obdržel titul „Srdce Atitlánu“, K’U’XYA od svých kolegů z mayské rady starších a od svého lidu Tz’utuji. Mezi jeho učení patří kosmologie mayské kultury, posvátné kalendáře a prastará moudrost Mayů, předávaná ústní formou.

Tata Pedro je jedním ze zakladatelů festivalu Sjednocení moudrosti předků v Tikalu, Guatemala. Tyto festivaly spojily roztříštěné mayské kmeny – potomky Mayů – z celé Guatemaly a podporují sdílení moudrosti ústní tradice, rituálů a kultury starých Mayů s celým světem. Také rozšířil festival tím, že do něj zahrnul moudrosti předků i z jiných kultur z celého světa. Tata Pedro vnímá vzájemné propojení všech lidí, rozšiřující se vědomí naší planety a naléhavou potřebu sjednotit naši duchovní, kulturní a etnickou moudrost ve prospěch celé planety a lidství. Je známý pro své motto: „Nezáleží na tom, co se děje, když se vše děje s láskou!

Tata Pedro Cruz - srdce Atitlanu a šamanka Nan Shumantla Fenix Giron - Shuni

Tata Pedro Cruz – srdce Atitlanu a šamanka Nan Shumantla Fenix Giron – Shuni

Nan Shumantla Fenix​ je​ mayský strážce času (kalendáře) a duchovní vůdce, a je držitelem diplomu z Naturoapathic a celostní medicíny. Uspořádala mnoho obřadů mayských posvátných ohňů po celém světě. Její moudrost, předávaná tradičně ústně, zahrnuje učení mayské posvátné knihy Popol Vuh. Nan Shumnantla Fenix ​​je držitelem čestného titulu Oficiální duchovní strážce posvátné knihy Popol Vuh Mayi, která se nachází v Chicagu.

Nan Shumantla je prezidentem Kasa Kame, neziskové organizace, která se věnuje transformaci lidského ducha pomocí alternativních terapií, aktivního vědomí, povědomí o životním prostředí a uměleckého tvoření.

Tata Pedro a Nana Shumantla společně pořádají ceremonie posvátných ohnů na počest Ajaaw (Boha), stvořitele a původce všeho. Zažeháváme naše posvátné ohně na počest Předků, kteří zde byli před námi. Zažeháváme naše posvátné ohně, abychom požádali o odpuštění naši Matku Zemi. Pořádámě ceremonie, abychom probudili vědomí planety a celé lidstvo.

Leave a Reply